• POLATLI'NIN MUCİTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
  • POLATLI'NIN MUCİTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
  • POLATLI'NIN MUCİTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
  • POLATLI'NIN MUCİTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
  • POLATLI'NIN MUCİTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
POLATLI'NIN MUCİTLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI.
Polatlı Belediyesi Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen Polatlı Mucidini Arıyor yarışmasının kazananları belli oldu. Polatlı’da okullar arası gerçekleştirilen Polatlı Mucidini Arıyor Yarışmasına toplam 207 proje başvurdu. 207 Proje arasından finale kalan öğrenciler, ödüllerini Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen törende aldı. Polatlı Mucidini Arıyor yarışması ödül törenine; Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

POLATLININ GENÇ MUCİTLERİ
Polatlı Mucidini Arıyor yarışmasında birinciliği ‘Kaput İçerisine Yangın Söndürücü Sistem’ projesi ile PMTAL öğrencilerinden Talat Sülün ve Muhittin Yıldırım paylaştı. Polatlı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Turan Alp projesi ‘Radar Şapka’ ile ikinci olurken, Zafer Orta Okulu öğrencilerinden Mehmet Rıza Alabay ‘Okul Yakınlarındaki Araçların Hızını Düşürecek Yol Üstü Merdaneler” projesi ile üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri olan laptop ve tabletler; Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik tarafından verildi.

ÇELİK; “HEM GURURLANDIK HEM DE GELECEK ADINA ÜMİTLENDİK”
Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik konu ile ilgili; “Eğitim camiamızın çok kıymetli öğretmenlerini ve geleceğimizin teminatı gençlerimizi saygı ile selamlıyorum. Kent Konseyi ve Polatlı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında ilkini gerçekleştirdiğimiz “Polatlı Mucidini Arıyor” yarışmasını beraberce sonuçlandırdık. İlkokul, orta okul ve liselerden gelen 207 proje içinde orijinallik, uygulanabilirlik, tasarım ve sunum başlığı altında değerlendirme sonucunda dereceye giren projeler tespit edildi. Katılan okullarımıza, öğrencilerimize, öğrencilerimizi yetiştiren anne ve babalara, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın projelerinde çevre bilincinin ön plana çıkması hepimizi mutlu etti. Hem gururlandık hem de gelecek adına ümitlendik. Kendisi de bir eğitimci olan çocuklarımızın spora, sanata ve bilime yönlendirilmesi için bizim en güçlü desteğimiz Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya, paydaşımız Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç’a ve bizlere her zaman destek olan Polatlı Kaymakamımız Mahmut Nedim Tunçer’e teşekkür ediyorum. Projelerimizde 12 mansiyon, bir jüri özel ödülü ve ilk üçe girenlerimiz var. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.