İlgili Bağlantılar
Engelsiz Hayat Merkezi

Engelliler için yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ilke imza atan Polatlı Belediyesi tarafından Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi’ne özel bakım misafirhanesi oluşturuldu. Engellilere haftada bir gün, günde iki saat hizmet verecek olan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi Özel Misafirhanesi; engelli çocuğa sahip olan ailelerin sosyal işlerini rahatça yapabilmelerini, engellilerin ise uzmanlar eşliğinde güzel vakit geçirmelerini sağlayacak.

 

Orta ve ağır engelli vatandaşlara hizmet verecek olan misafirhane için randevu alan ve kayıt yaptıran aileler, engelli çocuklarını alanında uzman personele emanet edebilecekler. Uzman kadrosunda sosyal hizmet uzmanları, hasta bakıcıları ve psikoloğu bulunan misafirhane tüm orta ve ağır engelli vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

 

 

Aileler günlük sosyal işlerini yürütürken, engellilerin bakımını üstlenecek olan Cemil Meriç EngelsizHayat Merkezi Özel Misafirhanesi içerisinde bir etkinlik odası ve iki dinlenme odası bulunduracak. Uzman personelin gözetiminde bakımı yapılan engelliler zihin geliştirme oyunları, ince motor ve kaba motor gelişim becerilerinin desteklenmesi, sosyal oyunlar, sosyal beceri eğitimleri, kitap dinletisi, boyama, televizyon izleme gibi eğitici ve öğretici etkinliklerle vakit geçirecekler. Misafirhaneden yararlanmak isteyen aileler Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi'ne giderek randevu ve kayıt başvurusu yaptırabilirler.