• KENT KONSEYİ 11. OLAĞAN SEÇİMSİZ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • KENT KONSEYİ 11. OLAĞAN SEÇİMSİZ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • KENT KONSEYİ 11. OLAĞAN SEÇİMSİZ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • KENT KONSEYİ 11. OLAĞAN SEÇİMSİZ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KENT KONSEYİ 11. OLAĞAN SEÇİMSİZ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Polatlı Kent Konseyi 11. Olağan Seçimsiz Genel Kurulu 30 Ekim Pazartesi Günü 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yetkili divanın huzurunda faaliyet raporunun okunması ile gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kuruluna; Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Yönetimi, Kent Konseyi Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Tekin Çelik Başkanlığında ‘Birlikte, İleriye’ sloganı ile çalışmalarına ara vermeden devam eden Polatlı Kent Konseyi’nin çalışmaları katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

ÇELİK; “KENT KONSEYİMİZ BİRLİKTE İLERİYE SLOGANI İLE ŞEHRİN ORTAK AKLINI, ORTAK FAYDASINA SUNMAKTADIR”

Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik 11. Genel Kurulda gerçekleştirdiği konuşmada; “Polatlı Kent Konseyi; Kurum, Kuruluş, Üniversite, Siyasi Parti, Oda, Dernek, Vakıf, Sendika ve Muhtar temsilcilerinden oluşan güçlü bir yapıya sahiptir. Kadın, Gençlik, Çocuk, Engelli ve Tarım Sanayi Meclisi olarak 5 Meclisi bünyesinde bulundurmaktadır. Çevre, Toplum Sağlığı, Mahalle, Trafik, Spor, Eğitim, Kültür, Hobi, El Sanatları, Üniversite, Tüketici Hakları, İnsan Hakları, Hayvan Hakları, Esnaf, Basın Yayın Tanıtım ve Arıcılık çalışma gruplarında gönüllü ekipler tarafından faaliyetler yürütülmektedir. Kent Konseyimiz ‘BİRLİKTE İLERİYE’ sloganı ile şehrin ortak aklını, ortak faydasına sunmaktadır. Şehrimizde ortak yaşam kültürünün, kentlilik ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi kalkınmamızın yegane gücü olacaktır. Polatlı gibi vizyon sahibi, gelişen ve büyüyen şehirlerde bulunan Kent Konseyleri; çağdaş, katılımcı, şeffaf ve adil yönetim anlayışı ile şehirlere değer katmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

MARKA ŞEHİR POLATLI İÇİN

Daha yaşanılabilir bir Polatlı’yı marka şehir olmak için çalıştıklarını söyleyen Çelik konuşmasının devamında; “Milli, manevi, çevreci, sosyal ve kültürel değerlerin yaşatılmasını sağlamak her zaman öncelikli görevimizdir. Şehrimizde, ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri yorumlayıp strateji geliştirmek, ilgili mercilere görüş ve öneriler sunmak Kent Konseylerinin temel görevlerindendir. Dezavantajlı gruplar olarak nitelenen kadın, çocuk, genç ve engellilerimizin toplumsal hayat ve karar alma mekanizmalarında rol almalarını sağlamak yine bizim görev alanımızdadır. Kent Konseyi olarak temel hassasiyetlerimiz; aile yapımız ve çocuklarımızın sağlıklı ortamlarda yetişmesidir. Çocuklarımıza; hem güveneceğiz, hem kontrol edeceğiz, sevgimizi gösterip onlarla nitelikli zaman geçireceğiz. Onları eğitim dışında sevdikleri sporlara ve sanat dallarına yönlendireceğiz. Ayrıca; Faaliyet raporlarımız içerisinde yer almayan Bal ormanları hususunda yeni bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kent konseyi olarak; Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’nın ilçemizde bal ormanları oluşturulabilir önerisi üzerine yoğunlaşarak yaptığımız özverili çalışmalar meyvesini verdi. Şabanözü mahallemizde 380 ada 1 parsel üzerinde bulunan 802 dönümlük alanda orman alanı oluşturulmak üzere; dikim için teras ve ağaç çukurları hazırlıkları tamamlandı. Yakın zamanda toplam 70.000 ağaç dikimine başlanacak. Ağaç dikiminde toprak yapımına uygun yapraklı türler tercih edilecek. Sahanın endemik bitki yapısı aslına uygun olarak korunacak. Orman Bakanlığı yetkililerine, arıcılarımıza ve Muhtarımıza teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu gelişmelerin dışında; Son Kale Polatlımıza verilmesi için düşündüğümüz gazilik beratı ve İlçemizden adeta koparılıp alınan Temelli’nin tekrar Polatlı’ya bağlanması hususlarında çalışmalarımız gerçekleşecektir. Bugüne kadar kıymetli çalışmaları ve emekleri ile Kent Konseyimize değer katmış olan Sayın Şaban Yılmaz’a, Sayın Serpil Öztürk’e ve kıymetli yönetimlerine şükranlarımı sunuyorum. Bizi bu göreve layık gören Belediye Başkanımıza, delegelerimize ve hemşehrilerimize en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Emanetiniz şerefimizdir; diyerek sözlerime son veriyorum. Allaha emanet olun.” Şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “KENT KONSEYİMİZ ŞEHRİMİZDE ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İCRA EDİYOR”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 11. Genel Kurulda yaptığı konuşmada; “Polatlı Kent Konseyi uzun süredir şehrimizde önemli bir görevi icra ediyor. Pek çok ile bile nasip olmayan bir gönül bağımız ve birlikteliğimiz var. Kent Konseyimiz bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Amatör bir ruhla ve profesyonel bir anlayışla çalışan konseyimiz çok büyük bir platform. Polatlı Belediyesi olarak dün olduğu gibi bugünde Kent Konseyimizin her zaman yanında olacağız. Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarını tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” Cümlelerine yer verdi.