POLATLI BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA’NIN ATATÜRK’ÜN ANKARA’YA GELİŞİNİN 98. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI
27 Aralık 1919 günü Ankaralılar; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü karşılamak üzere Dikmen sırtlarına koşarak, bağımsızlık uğruna ‘olmaz’ı ‘olur’ kılma iradesini ortaya koymuşlardır. Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, Anadolu insanının bağımsızlık talebinin ve işgale direnme azminin vücut bulmuş halidir. Gazi Mustafa Kemal’in gelişinden sonra Ankara, Türk milletinin kurtuluş mücadelesinin kalbi, Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi, kültürel ve sosyal merkezi haline gelmiştir.

Gazi Mustafa Kemal’in gelişinin ardından Ankara; Millî Mücadelenin merkezi ve tüm mazlum milletlerin yanan özgürlük mücadelesini takip ettikleri ocak halini almıştır. 27 Aralık 1919’da Türk milletinin Ankara’da haykırdığı “Ya istiklâl ya ölüm!” parolası, Türkiye coğrafyasının bütün olumsuzluklara ve yokluklara rağmen Türk Milleti tarafından bir kez daha fethedilmesini sağlamıştır. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde daha güzel yarınlara ulaşması ve bütünlüğümüze kastedenlere karşı konması için bizlere düşen, 27 Aralık 1919 günü Milli Mücadele için kıyama duran bu coğrafyadan fışkıran ruha sahip çıkmaktır.

Özgürlük, Milli Mücadele, Demokrasi ve Cumhuriyetin sembolü Ankara’nın yansıttığı bu ışığın; toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel olarak da tüm dünyayı aydınlatması dileklerimle, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yıldönümünü kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını sonsuz rahmet ve minnetle anıyor, başta Şehitler diyarı Polatlılılar olmak üzere bütün milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mürsel Yıldızkaya
Polatlı Belediye Başkanı