BAŞKAN YILDIZKAYA’DAN AFRİN AÇIKLAMASI
Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, kendisi ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak amacıyla Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu’nda dört günü geride bırakmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin'de başlatılan sınır ötesi harekat; kahraman Mehmetçiklerimizin gösterdiği olağanüstü gayretle başarıyla devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti uluslararası hukuktan aldığı haklarla hem kendi ülkesini hem de komşu kardeşlerini korumak üzere terör örgütü PYD/YPG ve DEAŞ'la mücadele etmek üzere Afrin'de konuşlanan terör yuvalarını; havadan ve karadan gerçekleştirdiği operasyonlarla kontrol altında tutmaktadır. Kahraman Mehmetçiklerimiz yüzyıllardır olduğu gibi canları pahasına; teröre ve vatan düşmanlarına geçit vermeyecek, en kısa sürede bölgede huzur ve güveni yeniden sağlayacaktır. Bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Şehitler Diyarı Polatlı olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve Kahraman Türk Ordusunun yanındayız.

Zeytin Dalı Operasyonlarında çıkan çatışmalarda şehadet şerbetini içen Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Zeytin Dalı Operasyonu dolayısıyla Çanakkale ve Sakarya Meydan Muharebesi ruhu ile günlerdir terörle göğüs göğüse çarpışan; güvenliğimizin teminatı Kahraman Mehmetçiklerimize Yüce Allah’tan güç ve kuvvet vermesini temenni ediyorum. Dualarımız sizinledir. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Mürsel Yıldızkaya
Belediye Başkanı